One More International Global 2. Başkanımız Sayın Sevcihan S.ERDİL’in önderliğinde 2017 sonunda başlatılan bir sivil toplum hareketidir.

Ana amacı ülkemiz ve dünyada birçok kadın ezilmekte, hor görülmekte ve seksist (cinsiyetçi) yaklaşımlarla birlikte 2. Sınıf insan olarak yaşamlarını sürdürmektedir. Bu sorun organizasyonumuzdaki herkes kadar aslında şu anda bu satırları okuyan sizlerin de bir sorunu olarak karşımızda durmaktadır.

Bu konuya çare olabilmek adına Global 2. Başkanımız ve organizasyonumuzda var olan bazı kadın liderlerimiz harekete geçme kararı almışlardır. Ana fikir olarak “Nerede bir kadın acı çekiyorsa One More International onun yanındadır” fikrini benimseyen bu hareket gelecekte çok daha kadın katılımcı ile birlikte sesini gürleştirerek çıkarmaya başlayacaktır.

Peki bu harekette biz kadınlarımıza nasıl destek olmak istiyoruz?

Kadınların seksist (cinsiyetçi) bir yaşama mahkum olmadıklarını, doğurmanın aslında doğanın verdiği en önemli ödül olduğunun farkına varıp bunun bir eksiklik olmadığının kavranması, kadın olmanın aslında toplumda çok önemli bir rolü olduğunun bilincine varılması gibi majör konularda farkındalık yaratmak istiyoruz.

Bu farkındalığı da sadece kadınlara özel kapalı toplantılarla, psikolog veya psikiyatrlardan alınacak seminerlerle, iş dünyasına yönelik bilgilendirici sohbetlerle ve kadınların kendilerine has problemlerine birebir çözüm arayışları ile birlikte yaratmak misyonunu taşıyoruz.

Şimdi siz de eğer bu satırları okuyan bir kadınsanız bize destek olun ve sesimizi sizinle birlikte daha da güçlendirelim ve bu hareketi daha geniş kitlelere yayalım!. Tam da bu yüzden sana ihtiyacımız olduğunu toplu taşımada, iş yerinde, markette alışveriş yaparken, sokakta yürürken, mini etek giyerken, kış günü kalın montlarla gezerken zaten sende hissediyorsun. O zaman şimdi tam zamanı. Haydi sende bize katıl!..

Not: Üzgünüz erkekler bu çalışmada ne yazık ki pozitif ayrımcılık yapmak durumundayız belki siz de bu konularda bizlerle hem fikir ve çalışma isteğinde olabilirsiniz ama ne yazık ki One More Women hareketi sadece kadınlara özel bir çalışma… Başka çalışma gruplarında ve konularda elbette ki sizlerle birlikte olmayı biz de isteriz. Sevgilerimizle.